DWS - Door & Window Solution, Hradec Králové - vyladíme Váš dům do detailu

Blog

Nová zelená úsporám Light

16. ledna 2023

Program Nová zelená úsporám přichází se svou verzí Lite, která pomůže nízkopříjmovým domácnostem se vyrovnat s rostoucími cenami energií. Pro koho přesně je určená a jak o ní zažádat?

Nová zelená úsporám Light

Program Nová zelená úsporám přichází se svou verzí Lite, která pomůže nízkopříjmovým domácnostem se vyrovnat s rostoucími cenami energií. Díky dotaci v maximální výši až 150 000 Kč tak můžete rychle zateplit svůj rodinný dům za pomocí například nových oken nebo vstupních dveří. Zároveň je možné získat plnou podporu, takže není potřebné financovat část projektu z vlastních prostředků. Pokud byly renovace provedeny po 12. září roku 2022, může být o dotaci požádáno i zpětně.

Získat tak můžete 12 000 Kč na jeden kus okna nebo balkonových dveří a 18 000 Kč na jeden kus vchodových dveří. Jsme jedni ze specialistů, se kterými budete mít jistotu kvalitní renovace. Vše zaměříme, demontujeme, namontujeme a zároveň vám i pomůžeme s vyřízením dotace. Zrenovovat svůj dům a zároveň ušetřit na energiích tak nebylo nikdy jednodušší!

Kdo si může o podporu zažádat?

  • Jste spoluvlastník nebo vlastník rodinného domu nebo trvale obývané rekreační stavby.
  • Zároveň jsou všichni členové domácnosti ve starobním důchodu nebo invalidním důchodu 3. stupně nebo vaše domácnost pobírala v období od 12. září 2022 příspěvek na bydlení.

Jak si o dotaci zažádat?

K podání žádosti je zapotřebí elektronická identita. Po kliknutí na tlačítko "Podat žádost" na stránce novazelenausporam.cz se dostanete do systému pro podání žádosti. Nejprve se v systému tak musíte zaregistrovat, a poté můžete vyplnit formulář s žádostí. Zároveň můžete podáním žádosti o dotaci pověřit i jinou osobu než jste vy právě skrze tento informační systém. Pokud si ale nevíte rady s podáním žádosti, můžete o pomoc požádat třeba příbuzné. Obrátit se lze i na odborníky z Místní akční skupiny, kteří vám rádi a zdarma poradí. Více o poradenství najdete zde.

Všechny podrobné informace se se dozvíte na https://novazelenausporam.cz/jak-na-to/jak-na-to-v-nzu-light/

Závazné pokyny pro žadatele naleznete na https://novazelenausporam.cz/dokument/3060

V případě zájmu nás kontaktujte na info@d-w-s.cz nebo volejte 420 778 706 285 a my vám se vším poradíme!