DWS - Door & Window Solution, Hradec Králové - vyladíme Váš dům do detailu

Blog

Jak si vybrat dekor dveří?

2. března 2023

Výběr dekoru interiérových dveří může být pro někoho snadným úkolem, ale pro jiné velkou výzvou. Pojďme se tak společně podívat, jak si vybrat ty nejvhodnější interiérové dveře pro váš domov.

Jak si vybrat dekor dveří?

Výběr dekoru interiérových dveří může být pro někoho snadným úkolem, ale pro jiné velkou výzvou. Pojďme se tak společně podívat, jak si vybrat ty nejvhodnější interiérové dveře pro váš domov.

Takový výběr by rozhodně měl být pečlivý a promyšlený proces. Zvažte proto všechny faktory, abyste vybrali dveře, které dokonale zapadnou do vašeho interiéru a zároveň splní svůj funkční účel.

Barva dveří nám velmi ovlivňuje vzhled a vnímání celého interiéru. Pro začátek je tak důležité zvážit již daný styl interiéru, ve kterém se dveře nachází, aby byly v souladu s ostatními prvky místnosti. Dále záleží, jakou funkci mají dveře v interiéru plnit. Jiné tak budete potřebovat v případě, kdy dveře mají sloužit jako těsná bariéra mezi dvěma pokoji než když budou sloužit jen jako vzdušné oddělení místností.

Přírodní vzhled je rozhodně nadčasový a neztrácí na oblibě. Ze široké škály odstínů dřeva si opravdu každý vybere ten svůj. Dveře s motivem dřeva jsou totiž nadcházejícím hitem! Vyzkoušet můžete například novinku dub delano, který se ve vašem pokoji stane výrazným akcentem dekoru díky své výrazné kresbě. A co třeba vyzkoušet dýhované dveře v barvě evropského dubu, který podtrhne jedinečné prostory?

Pokud ve vaší místnosti převládají syté barvy, doporučili bychom vám dveře ze světlého dřeva. Vše tak sladí svou jemností a navodí pocit útulnosti. Se světlým dřevem neuděláte chybu ani v místnosti laděné do bíla nebo jemných pastelových barev, kde svou lehkostí zajistí pocit čistoty a celistvosti.

Tmavé dřevo nám zase v místnostech s tlumenými a světlými barvami, jako jsou bílá nebo béžová, vytvoří velký kontrast a dodá tak osobitost a elegantní charakter. S interiérovými doplňky v tmavých nebo výrazných barvách můžete docílit elegance a luxusu.

K výrazným barvám stěn se nejlépe hodí dveře v bílé barvě. Svou jednoduchostí vytvoří ucelený vzhled a zabrání tak nadbytečnému použití barev. Použít je můžete i v případě, kdy chcete docílit efektu zvětšení prostoru v kombinaci se světlými stěnami. Použitím modelů s prosklením tento dojem umocníte a zajistíte průchod světla mezi místnostmi.

Černé dveře patří bez pochyby mezi designové trendy. Na vzestupu jsou však i dveře šedé. Dokážou totiž skvěle podtrhnout nejen industriální styl. Velmi oblíbeným odstínem je poslední dobou antracit, který můžete ve velkém potkat jak v exteriérech, tak i v interiérech. Sladit si tak můžete dveře například i s žaluziemi.

S lakovanými dveřmi se fantazii meze nekladou. Díky paletám RAL a NCS tak vzniká téměř nekonečný výběr barev. Vždy si tak najdete ten svůj odstín dveří, který bude pasovat k vašemu domovu. Současným lakům dominuje bílá, šedá a černá.

 

Stále si nevíte rady? Rádi vám pomůžeme s výběrem těch nejvhodnějších dveří pro váš domov! Zrealizujeme všechny vaše sny o dokonalém bydlení do posledního detailu.

Kontaktujte nás na info@d-w-s.cz nebo +420 778 706 285.

Nebo navštivte jeden z našich showroomů, kde si dveře můžete prohlédnout na vlastní oči. Jejich seznam naleznete zde.