DWS - Door & Window Solution, Hradec Králové - vyladíme Váš dům do detailu

Blog

Pergola nebo markýza?

28. června 2023

Trávíte rádi čas s rodinou nebo přáteli na vaší zahradě? S příchodem teplých dnů je tak zapotřebí pro to připravit vhodné místo. Ať už je to terasa, prostor vedle domu nebo jakákoliv jiná část vaší zahrady, tak určitě oceníte, když budete moci posedět ve stínu a být chráněni i proti dešti.

Pergola nebo markýza?

Bioklimatická pergola Artosi představuje moderní a elegantní řešení pro venkovní posezení, grilování nebo odpočinek. Je vyrobena z kvalitních hliníkových profilů a nabízí mnoho designových variant, takže se snadno přizpůsobí každému exteriéru.

Pergola umožňuje regulaci osvětlení a větrání, její střešní lamely se totiž dají otáčet podle aktuálního počasí. Pokud je slunečno a teplo, lze lamely nastavit do úhlu, který propouští přirozené světlo a umožňuje tak snadné větrání prostoru. Pokud se ochladí nebo začne pršet, lze lamely jednoduše uzavřít a vytvořit tak krytý prostor. To je ideální pro rodinné grilování nebo setkání s přáteli venku i při nepříznivém počasí.

Artosi je vyráběna v několika variantách – střešní lamely se mohou ovládat manuálně nebo elektronicky a je i dostupná v různých barvách. Každý si tak vybre přesně takovou variantu, která bude nejlépe odpovídat jeho potřebám a vkusu. Splnit si sen o dokonalém místě pro odpočinek na vaší zahradě nebylo nikdy jednodušší!

Bioklimatická pergola Artosi nabízí mnoho výhod oproti tradičním pergolám a altánům. Mezi ty největší patří:

Flexibilita: Díky možnosti ovládání střešních lamel můžete pergolu Artosi snadno přizpůsobit aktuálnímu počasí a všem vašim potřebám.

Pohodlí: Vytvoříte si příjemný prostor k posezení nebo grilování, který vám poskytne ochranu před sluncem, deštěm a větrem.

Estetika: Artosi je moderní a elegantní a nadčasová pergola, která skvěle zapadne do každého exteriéru.

Kvalita: Je vyrobena z kvalitních materiálů a nabízí vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům.

Snadná údržba: Nevyžaduje téměř žádnou údržbu a její čištění je velmi jednoduché.

 

 

Jestli tedy hledáte moderní a praktické řešení pro venkovní posezení a grilování, které se snadno přizpůsobí aktuálnímu počasí a bude dobře vypadat v každém exteriéru, bioklimatická pergola Artosi je pro vás tou ideální volbou.

Pokud však hledáte alternativu pergoly, proč nezkusit markýzu?

 

 

Markýzy jsou dalším oblíbeným řešením pro ochranu proti slunci a povětrnostním vlivům. Díky ní si můžete užívat příjemné venkovní posezení i v horkých letních dnech a zároveň se chránit před deštěm. Existuje mnoho variant markýz pro různé typy domů a staveb, takže si vybere opravdu každý.

Jednou z nejpopulárnějších variant jsou markýzy s nosným profilem, které se snadno namontují na fasádu domu nebo na samostatnou konstrukci. Tento typ markýzy se vyznačuje moderním a elegantním designem a širokou škálou designových variant. Pořídit si můžete markýzy s nosným profilem s manuálním nebo elektrickým ovládáním a je možné je doplnit i o senzor větru a slunce, který automaticky zasune markýzu při nepříznivém počasí.

Další možností jsou kazetové markýzy. Látku mají uloženou v kovovém krytu neboli kazetě. Ta chrání tkaninu před povětrnostními vlivy jako jsou déšť, UV záření nebo sníh. Kazeta tak zabraňuje jejímu poškození, což zajistí opravdu dlouhou životnost. Vhodné jsou pro instalaci na větší plochy, takže jsou ideální jak na terasu, tak na zahradu.

 

Nevíte si rady s výběrem? Rádi vám pomůžeme vybrat to nejlepší řešeni pro váš domov! Zrealizujeme všechny vaše sny o dokonalém bydlení do posledního detailu.

Kontaktujte nás na info@d-w-s.cz nebo +420 778 706 285.

Nebo navštivte jeden z našich showroomů, kde si dveře můžete prohlédnout na vlastní oči. Jejich seznam naleznete zde.