DWS - Door & Window Solution, Hradec Králové - vyladíme Váš dům do detailu

Blog

Jaký typ oken je pro vás?

11. května 2023

Okna jsou důležitou součástí každého domu nebo bytu. Pomáhají regulovat teplotu, izolovat hluk a umožňují přirozenému světlu proniknout do interiéru. Existuje jich několik typů, těmi nejčastěji používanými jsou dřevěná, plastová a hliníková. Každý typ má své výhody a nevýhody, takže je důležité zvážit, které nejlépe vyhovují vašim potřebám.

Jaký typ oken je pro vás?

Hliníková okna

Hliníková okna jsou tepelně efektivní a mohou tak výrazně snížit tepelné ztráty oproti starším konstrukcím, což má za následek nižší náklady na vytápění. Moderní hliníková okna mohou být vybavena účinnými izolačními skly a teplými rámečky.

Díky své vysoké pevnosti v poměru ke své hmotnosti jsou hliníková okna velmi tuhá a pevná, a to i přesto, že mají nízkou hmotnost. Tento fakt umožňuje použití tenkých rámů, které poskytují více zasklení a v interiéru více světla.

 

 

Jsou i skvělým materiálem pro designéry, kteří hledají výrazné, ale elegantní řešení. Navíc se díky speciálním ozdobným strukturám mohou hliníkové truhlářské výrobky stát zajímavými barevnými nebo texturovanými prvky. Hliníkové okenní profily mohou být snadno sladěny s jinými truhlářskými systémy, jako jsou fasádní žaluzie, aby se vytvořily velké a esteticky dokonalé konstrukce.

Díky své vynikající odolnosti vůči tepelným a mechanickým vlivům jsou okna velmi odolná vůči deformacím. Pokud zvolíte hliníkový okenní systém, můžete očekávat dlouhodobé řešení, které nebude vyžadovat velké náklady na údržbu.

 

 

Dřevěná okna

Dřevěná okna poskytují pocit zdravého a přírodního dřeva, což nelze dosáhnout s napodobeninami. V nabídce jsou různé druhy dřeva, jako borovice nebo dub, které poskytují širokou škálu estetických dojmů, které lze dále upravit pomocí různých barevných ochranných laků.

Jsou skvělou investicí a přináší tak svou odolností jistotu na mnoho let. Všechna dřevěná okna jsou vyrobená z kvalitních materiálů za použití moderních technologií. Díky tomu se minimalizují rizika deformací a ztráty užitných vlastností. Jejich údržba není příliš náročná a odpovídá požadavkům na údržbu jiných typů oken.

 


Dřevěná okna mají přirozeně vynikající vlastnosti z hlediska tepelné a zvukové izolace. Díky nim lze splnit požadavky na novou výstavbu, a dokonce překročit požadavky na pasivní výstavbu. Tyto okenní systémy představují klíčový prvek pro snížení nákladů na vytápění budov.

Volba dřevěných oken znamená ochranu životního prostředí, protože suroviny používané k výrobě jsou obnovitelné. Používá se pouze certifikované dřevo a výrobní proces minimalizuje použití škodlivých látek a šetrně zachází s přírodou.

Plastová okna

Plastová okna mají klasický vzhled, který umožňuje jejich použití v budovách různých vlastností. Je možné změnit jejich barvu a texturu a zaujmout tak odlišnou estetiku od bílého standardu. Plastová okna jsou vhodná pro prakticky každou budovu.

Tato okna nabízejí nejvyšší energetickou účinnost, což vede ke snížení nákladů na vytápění a zajištění celoroční tepelné pohody. Okna jsou tak nejen úsporná, ale také chrání před nadměrným teplem v létě, což tak znamená úsporu nejen na vytápění, ale i na klimatizaci.

 

 

Nabízejí také výhodu snížení hluku. I když totiž nejsou použity speciální technologie, jako jsou různé tloušťky skel nebo zvukově izolační fólie, standardní 3-skla mají dobré parametry pro eliminaci nežádoucích zvuků. Vybírat můžete z řady plastových oken splňujících přísné normy pro pasivní výstavbu.

Plastová okna, která nabízíme, jsou vyráběna moderními stroji a s vysokou přesností, což zaručuje správné parametry a dlouhou životnost.

 

Nevíte si rady s výběrem? Rádi vám pomůžeme vybrat to nejlepší řešeni pro váš domov! Zrealizujeme všechny vaše sny o dokonalém bydlení do posledního detailu.

Kontaktujte nás na info@d-w-s.cz nebo +420 778 706 285.

Nebo navštivte jeden z našich showroomů, kde si dveře můžete prohlédnout na vlastní oči. Jejich seznam naleznete zde.